Menü
Alba-Ballon RE versenyzői a hőlégballon sportágban újabb győzelmet tudhatnak magukénak.

Közzétéve: 2017. 02. 16. 14:25 - Frissítve: 2017. 02. 16. 16:09 - Bóna Éva, Vörösmarty Rádió

Németh Zoltán és Ujpál Klára, a székesfehérvári Alba-Ballon RE versenyzői a hőlégballon sportágban újabb győzelmet tudhatnak magukénak. Németh Zoltán az előző években már több ázsiai országban vívta ki magának a jogot arra, hogy a dobogó felső fokára állhasson. A japán és a koreai sikerek után most a Fülöp-szigeteken megrendezésre került 21. Philippine International Hot Air Balloon Fiesta hőlégballon versenyen szerezte meg az első helyezést. A magyar pilóta az első naptól kezdve vezető pozícióban érte el helyezését. A székesfehérvári pilóta már ötödik alkalommal vett részt a szigetországi nemzetközi megmérettetésen. A rendkívül nehéz repülési körülmények között most első alkalommal sikerült maga mögé utasítania az amerikai, japán, ausztrál, francia, német, belga, török, kínai és a Fülöp-szigeteki pilótákat, összesen 31 versenyzőt. Németh Zoltán következő nemzetközi megmérettetésére Franciaországban kerül sor az Európa Kupán, közben pedig részt vesz a magyar Hőlégballon Nemzeti Bajnokságon.