Menü
Az Év sportolója - Baji Balázs először, Hosszú Katinka hatodszor díjazott

Közzétéve: 2018. 01. 12. 05:55 - Frissítve: 2018. 01. 12. 06:48 - Romhányi Anikó, Vörösmarty Rádió

Átadták az Év sportolója címeket. A férfiaknál Baji Balázst, a nőknél Hosszú Katinkát választották a legjobbnak a Magyar Sportújságírók Szövetsége által kiírt szavazáson. Baji tavaly a londoni világbajnokságon bronzérmes volt 110 méteres gátfutásban, ezzel az első magyar atléta lett, aki szabadtéren, futószámban dobogóra állhatott a vb-n, illetve győzni tudott az Universiadén. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú tavaly a budapesti vb-n két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon pedig mind a hat számot megnyerte, amelyben indult. Hosszú hatodszor bizonyult a legjobbnak, ezzel megközelített a csúcstartó, hétszeres győztes Egerszegi Krisztinát. Az edzők és szövetségi kapitányok összevont kategóriájában Hosszú Katinka edzője, Shane Tusup győzött. Az év legjobbja a hagyományos csapatsportokban a női kézilabda Bajnokok Ligája-győztes és magyar bajnok Győri Audi ETO KC lett. A Magyar Labdarúgó Szövetség életműdíját Mészöly Kálmán korábbi labdarúgó, edző, szövetségi kapitány kapta.