Menü
Székesfehérvár gazdaságáról, a vállalkozások jelenlegi helyzetéről tárgyaltak

Közzétéve: 2020. 12. 02. 12:28 - Szöllősi Attila, Vörösmarty Rádió

Székesfehérvár gazdaságáról, a vállalkozások jelenlegi helyzetéről, valamint a helyi adókról is szó esett azon a megbeszélésen, amelyen dr. Cser-Palkovics András polgármester és Belegrai Péter, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke a jövőbeni együttműködésről is tárgyalt. 2021-ben nem lesz adóemelés Székesfehérváron és 400 millió forinttal több marad a cégeknél. Cser-Palkovics András kiemelte: örül annak, hogy a kormányzati döntések semmilyen formában nem érintik a városunk legnagyobb bevételét jelentő helyi iparűzési adó rendszerét. A helyi gazdaság teljesítménye pedig még ebben a nehéz évben is lehetővé teszi, hogy Székesfehérváron 2021-ben sem kell a magánszemélyeknek építményadót, kommunális adót, telekadót fizetniük. Ez a döntés 400 millió forintot hagy a székesfehérvári vállalkozásoknál 2021-ben, segítve ezzel a munkahelyek megőrzését, valamint a gazdaság növekedését. Arra kérte viszont a gazdasági szektorokat, hogy növeljék meg a társadalmi felelősségvállalásuk mértékét városunkban. Erre két Alapot hoznak majd létre 2021-ben. A külső befizetések számára is megnyitják a klímavédelmi célokat szolgáló Környezetvédelmi Alapot, valamint létrehozzák a szociális, egészségügyi, oktatási célokat szolgáló Közösségi Alapot. Belegrai Péter, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnöke arról beszélt, hogy közösen megvizsgálják azokat a lehetőségeket, amelyek talpon tudják tartani, és a jövőre nézve erősíteni tudják a nehéz helyzetbe került vállalkozásokat. A város és a kamara megbeszélései a jövő év elején folytatódnak.

   
Online adás
Üzenj nekünk!