Menü
Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban

Közzétéve: 2019. 10. 22. 06:36 - Frissítve: 2019. 10. 22. 15:42 - Ficsóri Erika, Vörösmarty Rádió

Szívügyünk Fehérvár címmel ismét nagyszabású szűrőnap lesz városunkban. Az egészség megőrzésének, a betegségek elkerülésének legjobb módszere a megelőzés – e gondolat jegyében fog össze ismét Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A november 5-ei program célja az egészséges életmódra nevelés, a megelőzés és az egészségmegőrzés. A már megszokott helyszínen, az Alba Regia Sportcsarnokban 15 órától várják az érdeklődőket, akik ingyenes szűrővizsgálatokon, tanácsadásokon vehetnek részt. Az urológiai, kézsebészeti, mozgásszervi, szájüregi, szemészeti és stressz-szűrés mellett anyajegyvizsgálatra is lehetőség lesz. Szakemberektől tanulhatják meg a hölgyek az emlő önvizsgálatának helyes módszerét, és előjegyzést is kérhetnek mammográfiai vizsgálatra. Az érdeklődők kaphatnak táplálkozási tanácsokat, ellenőriztethetik vérnyomásukat, vércukor- és koleszterinszintjüket, kérhetnek segítséget a dohányzásról való leszokáshoz, és egy teszt segítségével azt is kideríthetik, mennyire vannak kitéve a vastagbélrák kockázatának. Este 7 óráig megismerkedhetnek az újraélesztés alapjaival, de légzésfunkciós vizsgálaton is részt vehetnek.

   
Online adás
Üzenj nekünk!